Pomalé ohřatí motoru

1973 - ....

Moderátoři: rauly, martin kacafirek, golfi4

Odpovědět
PatrickS
Příspěvky: 2
Registrován: ned 12. úno 2012 12:30:16

Pomalé ohřatí motoru

Příspěvek od PatrickS »

Ahoj zdravim všechny. Prave je zima a mam velky problem s topením. Motor se zacne ohrivat az po neakych 15-20km.pPoradte co s tim . TIP. TDI 1.9 81KW Predem dekuji. Predchozi automobil znacky peugeot 405 TD SRDT , ktry topil uz po 5 km . LUXUS

martin kacafirek
Moderátor
Příspěvky: 178
Registrován: pon 16. led 2012 16:57:07

Pomalé ohřatí motoru

Příspěvek od martin kacafirek »

no tak záleží jestli auto stojí celou noc venku na nějakých -25 nebo -*20 tak,bych to odhadoval na 10 km by měla být provozní teplota,já sám mam volvo v40(švédský tank)který je stavěný tak nwm přesně kolik je ve švédsku ale teploty kolem - 30 nejsou výjmečné a auto mi topí tak po 5-10 km jestli v létě nemáš žádné problémy s chlazením,nebo se auto ohřívá normálně tak bych to asi neřešil,co bych ti poradil,tak bych si dal před chladič třeba kousek kartonu,aby se zakryla třeba půlka chladiče,mělo by to být lepší.

PatrickS
Příspěvky: 2
Registrován: ned 12. úno 2012 12:30:16

Pomalé ohřatí motoru

Příspěvek od PatrickS »

dekuji za radu :)

martin kacafirek
Moderátor
Příspěvky: 178
Registrován: pon 16. led 2012 16:57:07

Pomalé ohřatí motoru

Příspěvek od martin kacafirek »

pak napiš jak to dopadlo

Lukas:-)
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 03. lis 2011 22:17:10

Pomalé ohřatí motoru

Příspěvek od Lukas:-) »

Ahoj,
no ono je to trochu slozitejsi. Je rozdil zda se bavime o teplote motoru, nebo intenzite topeni.
U tehle aut je tzv. nezavisly topeni, tzn. ze existuji predehrivaci svicky ktere ihned po nastartovani ohrivaji vodu v okruhu primo u potrubi. Takze i v mrazech by melo za par minut foukat alespon vlazne. Pokud ne, je asi problem v radiatoru.

Pokud jde o teplotu morotu, je u techto aut bezne, ze se v mrazu skutecne ohreje az po 10+ km (zalezi zda je jizda do kopce, po rovine nebo dokonce z kopce, kdy se defacto temer neohriva...)Trva to proste pomerne dlouho. Pockej az se otepli a pokud se nebude ohrivat, je problem v termostatu - pravdepodobne (nebo tez cidlo teptloty)
Lukas

martin kacafirek
Moderátor
Příspěvky: 178
Registrován: pon 16. led 2012 16:57:07

Pomalé ohřatí motoru

Příspěvek od martin kacafirek »

aha já myslel že to je jako normální topení,nevěděl jsem že to je nezávislé topení,tak v tom případě je to něco jiného,ale v tomhle se už tolik nevyznám.

Odpovědět