STK pravidla

1973 - ....

Moderátoři: rauly, martin kacafirek, golfi4

Odpovědět
bodmrazu
Příspěvky: 1
Registrován: pát 16. bře 2012 12:27:34

STK pravidla

Příspěvek od bodmrazu »

Ahoj, omlouvám se za pravděpodobně nesprávné zařazení tématu, ale nebylo nic lepšího :)
Mám VW Passat 2.0 TDI 100 kW r.v. 2004.. včera jsem měl tu čest jet na emise a STK

1) Trochu jsem se obával protože mi na displeji po nastartování svítí nápis EMISE - dílna, ale emise v pohodě.. Nevíte někdo čím by to mohlo být způsobeno? Ale technik měl otevřenou kapotu a dveře takže displej ukazoval otevření dveří a údaj o emisích potlačil :D

2) Šel jsem tedy na STK, pán prošel auto, všechno v pohodě, nakonec nenašel ani lehkou závadu, které se asi obvykle píšou aby se neřeklo :) Ale říká mi ať jdu za ním.. Že mi zadní blinkry svítí málo oranžově.. a že mám nalepené staré dálniční známky a že mi to nedá dokud to neseškrábu nebo mi to dá na měsíc.. Asi má nějaký spektrometr, který mu to v oku ukázal :D A Ty známky.. ok moje vec kdyz dostanu pokutu ale myslel jsem že STK kontroluje technický stav vozidla :) Zkrátka mi to přišlo už trochu na hranici šikany :D

rauly
Moderátor
Příspěvky: 99
Registrován: ned 25. bře 2012 17:35:41
Bydliště: kladno

STK pravidla

Příspěvek od rauly »

zvykej si na STK ted kontrolujou cokoliv a maj pravo opravdu ti to nedat za kazdou prkotinu...a napis emise bude bud spatnym spalovanim...muze bejt nektera lampda sonda otravena...je toho opravdu hodne :)
nejezdím rychle, jen čerpadlo davá moc nafty O:)

martin kacafirek
Moderátor
Příspěvky: 178
Registrován: pon 16. led 2012 16:57:07

STK pravidla

Příspěvek od martin kacafirek »

jo oni prudí,ale at se podívají co po tech silnicích jezdí za srč...

rauly
Moderátor
Příspěvky: 99
Registrován: ned 25. bře 2012 17:35:41
Bydliště: kladno

STK pravidla

Příspěvek od rauly »

uprimne mel sem toledo rv 96/97...melo to prohnily prahy...nosniky uz tam ani nebyly...naprava vytlucena...emise nesplnovalo...a proslo s mirnejma zavadama :)
nejezdím rychle, jen čerpadlo davá moc nafty O:)

martin kacafirek
Moderátor
Příspěvky: 178
Registrován: pon 16. led 2012 16:57:07

STK pravidla

Příspěvek od martin kacafirek »

jenže na silnicích jsou i starší auta v mohem horším stavu

rauly
Moderátor
Příspěvky: 99
Registrován: ned 25. bře 2012 17:35:41
Bydliště: kladno

STK pravidla

Příspěvek od rauly »

jo jenze to uz maj ve vlastnictvi vetsinou fetaci a nebo cigani...
nejezdím rychle, jen čerpadlo davá moc nafty O:)

martin kacafirek
Moderátor
Příspěvky: 178
Registrován: pon 16. led 2012 16:57:07

STK pravidla

Příspěvek od martin kacafirek »

a nebo ukrajinci

steen
Příspěvky: 1
Registrován: sob 12. kvě 2012 9:47:15

STK pravidla

Příspěvek od steen »

Já si teda osobně myslím, že je to poměrně slabá výmluva poukazovat na to co po silnici jezdí. Pokud je člověk na STK měl by se starat hlavně o toho svého mazlíka. Např. ty staré dálniční známky. Co to je? Jak se na to má technik dívat? V zákoně najdeš co pouze může zakrývat výhled předního okna. A co je stará známka? Splňuje pravidla? Ne, pokud je stará, pouze brání ve výhledu. Pokud ji budu obhajovat, tak vlastně prudím já. Tak možná není zas takovým problémem ji sundat a je na obou stranách klid. Občas se zapomíná, že i na STK chodí kontroly a takové opomenutí, nebo přehlédnutí končí minimálně ztracenýma prémiema ve vážných případech a u brzd vyhazovem technika. A ty vraky? Nakonec taky dojezdí.

martin kacafirek
Moderátor
Příspěvky: 178
Registrován: pon 16. led 2012 16:57:07

STK pravidla

Příspěvek od martin kacafirek »

jo jenže proč já mam platit 1500 za stk když moje auto je v daleko lepším stavu než to daleko horším?to auto prostě nesplnuje pravidla pro účast na silniční komunikaci,taky nechápu jaký je umění si jednou za rok sundat starou znamku a dat tam novou,a jsme u toho znovu,jezdí zde mnoho lidí,i po dálnicích,kteří známku nemají!pro já musím jít a známku si koupi a někdo nemusí?tohle nechápu

Odpovědět