Passat 1.9tdi přehřívá se...

1973 - ....

Moderátoři: rauly, martin kacafirek, golfi4

Odpovědět
KaldaIgi
Příspěvky: 2
Registrován: úte 24. dub 2012 17:08:55

Passat 1.9tdi přehřívá se...

Příspěvek od KaldaIgi »

Zdravím,mám problém :) Mám Passat 1,9TDi 96kw r.v.2002 a neustále se mě přehřívá motor. Když jezdím po městě,udělá to málo kdy,ale když jedu v kopcích,tak se to pokaždá přehřeje (na 110stunú) a vyletí voda ven přes expansku. Když to zahřívám na místě,neudělá to nic. Měl jsem to nastartované asi 40minut a šlapal i do otáček,ale na místě to fakt nic neudělá. Dal jsem nové víčko exp.,novou visko spojku na ventilator,vyndal jsem termostat a pořád to samé. Vyčistil jsem i chladič. Chtěl jsem se zeptat,jestli ta vrtule co je na klimu,vedle te s visko,jestli se má taky při určité teplotě sepnout a schladit vodu v chladiči. Díky za odpověd

rauly
Moderátor
Příspěvky: 99
Registrován: ned 25. bře 2012 17:35:41
Bydliště: kladno

Passat 1.9tdi přehřívá se...

Příspěvek od rauly »

menil si ten termostat?...a neco ti poradim vem si hadici...nejlip nejakou tlakovou s vodou...nastartuj...otevri kapotu...a poradne ty chladice a celej motor oper vodou :)
nejezdím rychle, jen čerpadlo davá moc nafty O:)

KaldaIgi
Příspěvky: 2
Registrován: úte 24. dub 2012 17:08:55

Passat 1.9tdi přehřívá se...

Příspěvek od KaldaIgi »

rauly píše:menil si ten termostat?...a neco ti poradim vem si hadici...nejlip nejakou tlakovou s vodou...nastartuj...otevri kapotu...a poradne ty chladice a celej motor oper vodou :)
no neměnil,ale jezdil jsem bez něj-a chladiče jsem vyfoukal kompresorem.... Žádná změna...

rauly
Moderátor
Příspěvky: 99
Registrován: ned 25. bře 2012 17:35:41
Bydliště: kladno

Passat 1.9tdi přehřívá se...

Příspěvek od rauly »

mel jsem podobny problemy na toledu 1.9 tdi 66 kw rotacka...vzal sem vysokotlakovou hadici s varici vodou...nastartoval...poradne vypral chladice...a ted to drzi 90°C driv se to taky varilo skoro
nejezdím rychle, jen čerpadlo davá moc nafty O:)

martin kacafirek
Moderátor
Příspěvky: 178
Registrován: pon 16. led 2012 16:57:07

Passat 1.9tdi přehřívá se...

Příspěvek od martin kacafirek »

zkus ten termostat,ale spíš to vypadá na to vnitřní zanesení,ten termossta by se nemusel plně otevírat a proto se ti může přehřívat při zatížení

Odpovědět