B5-Za jízdy zhasnul a nestartuje

1973 - ....

Moderátoři: rauly, martin kacafirek, golfi4

Odpovědět
Nepas
Příspěvky: 1
Registrován: pon 23. led 2017 19:25:42

B5-Za jízdy zhasnul a nestartuje

Příspěvek od Nepas »

Přeju pěkný večer, dokážete mi prosím pomoci s diagnózou níže popsaného problému s passatem r.v. 2003, 1,9TDI 96kW formotion, najeto 306000km? (koupil jsem v r. 2013 při 190000km). Prohlížel jsem starší příspěvky, ale podobnou závadu jsem popsanou nenašel... Dnes (-10°C) mi auto přibližně po 7 kilometrech jízdy prostě chcíplo a už jsem ho nenastertoval. Baterka je týden stará/nová, ráno při startech tedy nebyl problém a i teď statečně točí, ale nenastartuju. Asi tak 2měsíce na mě počítač píská a píše: čidlo hladiny oleje, hladinu tedy kontroluji po staru na drátu a olej mám vždy na dolití (i když není zapotřebí často dolévat). Odtáhli jsme Passtu do tepla s tím, že se bude asi jednat o zamrzlou naftu. Po třech hodinách byl ale při startu stejný výsledek. Odpojili jsme tedy postupně obě palivové hadičky vycházející z pal. filtru a zkusil jsem "natočit" nafta tekla čistá z obou. Počítač začal hlásit STOP - do dílny emise. Ještě jeden postřeh, asi podstatný je, že při pokusu o nastartování nevychází z výfuků spaliy. Napadlo nás, že by mohl být rozbitý možná ucpaný katalisátor. Pokud jste se s podobným problémem již setkali, nebo se domníváte odkud by mohl pramenit, budu velmi rád za každý postřeh a radu. Děkuji Nepas.

Odpovědět