Spojka zabírá uplně dole, když se zahřeje takřka nejde řadit

1973 - ....

Moderátoři: rauly, martin kacafirek, golfi4

Odpovědět
Autofanatik
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 25. srp 2016 21:19:04

Spojka zabírá uplně dole, když se zahřeje takřka nejde řadit

Příspěvek od Autofanatik »

Zduř chlapi. Mám problém se spojkou, už se to tu řešilo ale nějak nedořešilo. Mám Pašíka 3c5 r.v.08 a začala mě zlobit spojka. Zabírá uplně dole, jako fakt úplně na podlaze. Spojka jde ihned do záběru, neklouže, nevibruje, nevydává žádné pazvuky prostě je v poho jen zabírá dole. Co je ale zajímavý je, že studený se to ještě dá ale jakmile se auto zahřeje, tak teplá spojka prostě nevypíná. Když tam nacpu na hulváta jedničku tak cítím jak lehce zabírá i když mám prošláplou podlahu. Totéž u zpátečky. Za jízdy musím u ohřáté spojky řadit pomalu kladivem. Samozřejmě, že nechci zbytečně kupovat spojkovou sadu když spojka neklouže a podle všeho bude vada jinde. Taky nechci popravit almaru. Četl jsem tu plky o odvzdušňování, výměně kapaliny a co já vím co ovšem vše na bázi spekulací, přímá rada a následná zkušenost žádná. Prosím tedy o radu, ale radu, něco konstruktivního. Dík.

Měl jsem cca 60 aut, vyjma 4 to všechno byly starý paštiky jako tenhle Helmut a samozřejmě jsem řešil i spojky a nikdy jsem se s tímto nesetkal. Ať u svých aut nebo aut kámošů to byla vzdy klasika, spojka zabírá nahore, jasný, zmydlená lamela a fertig, ovsem toto... Help.

Tak se mějte fajně a ať se vám všem daří.

Odpovědět