Vyřízením povinného ručení online můžete velmi ušetřit

Tiskové zprávy a novinky Volkswagen
Odpovědět
admin
Administrátor
Příspěvky: 98
Registrován: pát 05. lis 2010 15:20:39
Kontaktovat uživatele:

Vyřízením povinného ručení online můžete velmi ušetřit

Příspěvek od admin »

Vyřízením povinného ručení online můžete velmi ušetřit
Statisticky lze říci, že většina řidičů je schopna ušetřit na povinném ručení až 40 % oproti stávající ceně, kterou mají u své pojišťovny. Bohužel řada z nich této možnosti nevyužívá. Vzhledem k tomu, že rok od roku ceny tohoto pojištění rostou, tak je to rozhodně škoda. V dnešní době má skutečně prakticky každý motorista možnost ušetřit a stačí mu k tomu pouze pár minut u internetu.


Spolehlivým řešením jsou srovnávače
Asi ten nejspolehlivější způsob, jakým můžete ušetřit na povinném ručení, je využití služeb srovnávačů. Ty jsou vám schopny srovnat aktuální nabídky na trhu a pomoci vám vybrat optimální variantu. To může být třeba Generali povinné ručení, ale také pojištění od kterékoliv jiné pojišťovny. Abychom si ale uvedli jeden příklad za všechny, tak pojďme se podívat na to, co vám například nabídne právě zmiňovaná Generali pojišťovna. Kupříkladu to může být:

• Poúrazová péče od 1 Kč za den

• Bonus z povinného ručení převeditelný na havarijní pojištění

• 10% sleva za roční frekvenci placení


Právě třeba zmiňovaná sleva pro vás může být u této nabídky do budoucna zajímavá. Je z toho také patrné, že pojišťovny se obecně snaží udržet si své zákazníky, protože jich je na trhu poměrně hodně a velice si tedy v této oblasti konkurují. A to je samozřejmě výhoda pro vás, jako pro klienta, který z tohoto konkurenčního boje může těžit.


Co je pro dobrou pojistku zásadní?
Ať už se rozhodnete sjednat si pojištění u libovolné pojišťovny, rozhodně se zaměřte na to, s jakým limitem plnění si pojistku sjednáváte. Právě limity jsou totiž jedním z nejzásadnějších faktorů, když dojde na pojistnou událost. Třeba taková Česká pojišťovna povinné ručení nabízí s typickou nabídkou limitů. Ty samozřejmě vždy začínají na základní zákonné sazbě, pod kterou nelze jít. Potom je zde určité střední cesta, a nakonec nejvyšší plnění. Zpravidla bývá zvykem, že není zase tak zásadní cenový rozdíl mezi základem a střední cestou, proto se určitě vyplatí vyšší limity zvážit.

Když si tedy sjednáváte pojištění, určitě se nedívejte pouze na aspekt ceny. Je logické, že základní plnění, které je zákonně stanoveno na 35/35 mil. Kč, bude pochopitelně nejlevnější. V případě, že však dojde k pojistné události, kde vznikne velká škoda, což se může projevit zejména třeba na výlohách na léčení, nemusí vám toto plnění stačit. A nad tím by se měl určitě každý motorista před sjednáním pojistky zamyslet.


Nová pojistka? Nezapomeňte na výpověď
Pokud se rozhodnete sjednat si novou pojistku, ať už u stávající nebo u zcela jiné pojišťovny, nezapomeňte na to, že je potřeba podat výpověď své stávající pojistné smlouvy. To zajistíte velmi jednoduše zasláním této výpovědi buď na e-mailovou adresu anebo na poštovní adresu pojišťovny. Ideální je informovat se, jaká varianta je pro pojišťovnu akceptovatelná. Tato výpověď by měla obsahovat:

• Číslo pojistné smlouvy

• Datum výpovědi smlouvy


Číslem pojistné smlouvy samozřejmě jednoznačně rozlišíte, o kterou pojistnou smlouvu se jedná, a kterou tedy vypovídáte. Datum je potom zpravidla výročí pojistné smlouvy, ke kterému chcete smlouvu obvykle vypovědět.

Jezděte bez obav
Abyste byli na cestách více v klidu, není to pouze o tom mít kvalitní pojištění. Každému se občas může něco přihodit, vznikne technický problém, který nečekáte, a tak je potřeba být připraven i na takové nečekané situace. Proto je velmi důležitá povinná výbava auta, která aktuálně zahrnuje zejména reflexní vestu, výstražný trojúhelník a lékárničku. Dříve byla výbava poněkud širší, dnes už je na vás, zda chcete vozit třeba pojistky nebo náhradní žárovky, ideálně s ohledem na to, jak snadno je lze u vašeho vozu vyměnit, nebo zda počítáte s tím, že byste si to sami v případě potřeby dokázali vyřešit.
Přílohy
rkg-VW-LinkenIn-image.jpg
rkg-VW-LinkenIn-image.jpg (72.37 KiB) Zobrazeno 5379 x

Odpovědět