Siletbloky - často opomíjená součástka

Tiskové zprávy a novinky Volkswagen
Odpovědět
admin
Administrátor
Příspěvky: 95
Registrován: pát 05. lis 2010 15:20:39
Kontaktovat uživatele:

Siletbloky - často opomíjená součástka

Příspěvek od admin »

Co je to vlastně silentblok?
Název silentblok vzniknul spojením dvou slov silent (tichý) a block (zajistit). Silentbloky jsou součástky složené ze směsí gumy, které slouží pro pružné uchycení pohyblivých částí. Silentbloky jsou všude, kde je potřeba uchycení pohyblivých částí k částem pevným. Například uchycení ramen, motoru, stabilizátorů, převodovky atd. Silentbloky jsou konstruované tak, aby fungovaly bez mazání a údržby.

Proč bych se měl o silentbloky zajímat?
Silentblok je součást, která je deformována každým pohybem vozidla. Silentbloky podstupují enormní zatížení a nárazy a to bez jakékoli údržby. Směsi gumy podléhají stárnutí a pod velkými zátěžemi již silentbloky neplní svoji funkci. Výsledkem je obtížně seřiditelná geometrie vozidla, zvýšené opotřebení pneumatik. Může se projevovat snížená stabilita při brzdění a špatná ovladatelnost vozu. V krajním případě může dojít až k utržení.

Co je to sportovní silentblok?
Vedle klasických silentbloků z gumy jsou na trhu i silentbloky sportovní a závodní. Závodní silentbloky jsou určeny striktně na závodní okruh a díky své tvrdosti se nehodí na běžné automobily. Na základě zkušeností ze závodních okruhů vznikl nový trh se sportovními silentbloky, které jsou vyrobené z polyuretanové směsi.

Polyuretanové směsi odstraňují nebo spíše řeší neduhy jak standardních tak závodních silentbloků. Klasické silentbloky jsou vyráběné z gumových směsí. Takový materiál nepříjemně podléhá stárnutí. Postupem času měkne a stává se příliš poddajným. Ztrácí svojí odolnost proti silám na něj vynakládaným čímž přestává plnit svoji funkci. Závodní uniballové silentbloky jsou naopak velice tvrdé a minimálně poddajné. Nepodléhají stárnutí, ale svojí tvrdostí mění automobil na velice nepohodlný. Polyuretanové sportovní silentbloky jsou díky svým technologickým výhodám tvrdší než nové originální gumové silentbloky, zároveň však absorbují stejné množství hluku, ohybů a nepodléhají stárnutí. Polyuretanový sportovní silentblok si dokonale udržuje původní tvar i za extrémních podmínek, lépe absorbuje a tlumí kmity a velice pomalu stárne.

Rozhodněte se pro životnost pneumatik a lepší ovladatelnost vozidla.

Kde sportovní silentbloky zakoupíte?
http://tatechnix.cz/15343-volkswagen
Přílohy
silentblok-ulozeni-predniho-ramene-seat-leon-1m1.jpg
silentblok-ulozeni-predniho-ramene-seat-leon-1m1.jpg (6.63 KiB) Zobrazeno 7650 x

Odpovědět