Letní sezóna se blíží, už máte svůj nosič kol?

Tiskové zprávy a novinky Volkswagen
Odpovědět
admin
Administrátor
Příspěvky: 99
Registrován: pát 05. lis 2010 15:20:39
Kontaktovat uživatele:

Letní sezóna se blíží, už máte svůj nosič kol?

Příspěvek od admin »

Letní sezóna se blíží a řada vyznavačů cyklistiky tak bude potřebovat nosiče kol. Proč se vám vyplatí si je pořídit a kde všude najdou uplatnění?

Proč si pořídit nosič kol

Nosiče na kola jsou vhodné pro všechny, kteří si chtějí vzít kolo s sebou, ať už na chalupu, na výlet nebo třeba na dovolenou. Dovolují poměrně pohodlnou přepravu, protože kola nemusíte dávat do zavazadlového prostoru.

Kola jsou velmi objemným zavazadlem, při jehož převážení bychom měli mít na mysli především otázku bezpečnosti. Nosič se z tohoto hlediska jeví jako nejlepší varianta.

Zejména pokud vyrážíte na kola častěji, vyplatí se vám si vlastní nosič jednoduše koupit, ačkoli existuje i varianta zápůjčky. Vybírat lze z poměrně pestré nabídky v kamenných obchodech nebo jednodušeji také na internetu, kde si můžete porovnat nosiče různého typu od řady značek.

Měli bychom si tak před nákupem především rozmyslet, kolik kol chceme vozit, kam plánujeme nosič umístit a zkontrolovat si, zda je vybraný nosič také kompatibilní s naším automobilem.Jak vybrat skutečně funkční nosič kol
Jednotlivé nosiče se od sebe liší typem, ale i pořizovací cenou. Například u nosičů jízdních kol určených k montáži na střechu cena významně odráží komfort při manipulaci. Usazení kol je u dražších verzí znatelně jednodušší. Nejnovější varianty mají dokonce i vyměkčené čelisti, takže materiál kola zaručeně nemohou poškodit.

V závislosti na typu daného nosiče můžeme očekávat i mnoho dalších funkcí. Například u nosičů na tažná zařízení můžete využít i možnost sklopení kol. Hodit se vám bude i uzamčení kol nebo uzamčení na auto.

Pokud se vám navíc nepodaří úplně odhadnout původní kapacitu nosiče, můžete si pořídit i rozšiřující adaptéry. K dostání jsou pro všechny verze nosičů.

Se správně vybraným nosičem lze bezpečně převážet dokonce i elektrokola. Problém tkví především v tom, že jsou elektrokola oproti běžným kolům významně těžší. Proto je nutné si zkontrolovat, zda nosnost nosiče odpovídá. Nejlépe se v tomto směru osvědčily nosiče na tažné zařízení.
Přílohy
golf8_hagusy.jpg

Odpovědět